PZP kalkulačka

Výpočtom dokážete získať prehľad o cenách

Ak potrebujete povinné zmluvné poistenie, pri hľadaní tej najlepšej ceny vám môže pomôcť kalkulačka, ktorá vám v porovnaní zobrazí výpočet všetkých možných výhodných ponúk. Ide o internetový nástroj, ktorého základnými charakteristikami sú rýchlosť a jednoduchosť. O jeho užitočnosti by vás mala presvedčiť už úvodná veta nášho článku. Opisuje to, čo všetci hľadáme, ale možno nevieme, kde to nájsť. Preto by sme vám hneď chceli sprostredkovať aj stránku, kde je tento internetový nástroj dostupný. Kalkulačka povinného zmluvného poistenia je unikátnym nástrojom, ktorý vám urobí výpočet ceny PZP na vaše vozidlo. Dobrou PZP kalkulačkou je Finermat, keďže do výpočtu zohľadňuje množstvo poisťovní.

Prečo využiť PZP kalkulačku?

Už nemusíte hľadať a dlho študovať cenník zákonného poistenia auta či iného dopravného prostriedku. Presný výpočet ceny PZP vám sprostredkuje jedine kalkulačka PZP online. Nie však hocijaká. Môžete si otvoriť stránky jednotlivých poskytovateľov tohto produktu. Alebo si otvoriť náš vyššie označený odkaz, ktorý vám po vypísaní údajov za počkaním zobrazí viacero ponúk. Nielen jednu konkrétnu, a tým pádom vám dáva na výber. Neobmedzujte sa len jednou spoločnosťou. Preverte si ponuky aj u iných poskytovateľov.

Cenník najlacnejšieho PZP

Cena poistky na auto sa môže líšiť viac, ako si dokážete predstaviť. Nehovoríme to preto, že robíme reklamu vyššie zmienenej stránke, ale preto, že je to fakt. V niektorých prípadoch môže rozdiel presiahnuť aj 200 eur, čo nie je zanedbateľná čiastka. Namiesto toho, aby ste niekde po pobočkách hľadali cenník poistenia auta alebo iného dopravného prostriedku, sa skôr obráťte na PZP kalkulačku online. Tá vám jeho ceny zobrazí s maximálnou presnosťou, keďže budú vygenerované na základe vami zadaných údajov. Poznáte iný spôsob, ako nájsť tie najlacnejšie PZP?

Najrýchlejšia a najlepšia cestaNajrýchlejšia cesta pre PZP výpočet

Kalkulačka povinného zmluvného poistenia vám okrem tej najlepšej ceny zobrazí výpočet viacerých ponúk do niekoľkých sekúnd. Samotnému výpočtu poistky na auto alebo na iný dopravný prostriedok predchádza vyplnenie formulára. Ten vám sprístupní jednotlivé ponuky na vaše vozidlo. PZP kalkulačka online skutočne predstavuje najrýchlejšiu cestu na výpočet ceny, a to aj z toho dôvodu, že keď si predstavíte, žeby ste osobne v každej pobočke zisťovali, kto vám čo ponúka, môže vám to zabrať až hodiny času. Preto je tento internetový nástroj vhodný skutočne pre každého, kto je časovo vyťažený alebo len jednoducho lenivý.

Čo je nutné zadať do formulára?

Ako sme už naznačili, aby vám kalkulačka povinného zmluvného poistenia poskytla presný výpočet ceny na vaše vozidlo, je nutné vyplniť jeden jediný formulár, a to napríklad aj na vyššie uvedenej stránke. Do formulára je potrebné zadať niekoľko údajov o poisťovanom vozidle, ale paralelne aj o jeho majiteľovi. Ak neviete všetky technické parametre vášho vozidla spamäti, poradíme vám, aby ste si vytiahli jeho technický preukaz, ktorý obsahuje všetky informácie potrebné pre výpočet ceny poistky na auto alebo na iný dopravný prostriedok pomocou tejto PZP kalkulačky.

Informácie o vozidle do PZP kalkulačky

Samotný formulár kalkulačky povinného zmluvného poistenia sa skladá z dvoch častí. Prvou sú informácie o poisťovanom vozidle. Ide napr. o účel využitia vozidla, značku a jeho model, rok výroby, typ paliva, objem a výkon motora, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť atď. Dbajte na to, aby boli všetky údaje správne vypísané, pretože to môže ovplyvniť výslednú cenu.

Informácie o majiteľovi

Druhá časť formulára vyžaduje niektoré údaje o majiteľovi vozidla. Ide napríklad o údaje z vodičského preukazu (sériové číslo, dátum vzniku). Alebo či tento vodič spôsobil v blízkej alebo ďalekej minulosti nejakú dopravnú nehodu a ak áno, aká dlhá doba už odvtedy uplynula. Dôležitý je aj okres, kde majiteľ vozidla býva, v niektorých prípadoch aj mesto. Keďže nie je tajomstvom, že cena tohto produktu býva vyššia, ak bývate vo veľkomestách, kde je riziko dopravnej nehody zvýšené. Cena poistky na auto, ale aj na iný dopravný prostriedok môže byť v niektorých spoločnostiach zvýhodnená. Napríklad ak máte účet v OTP banke, ak máte dieťa do 15 rokov, ak sa na dané vozidlo vzťahuje aj iné poistenie atď. Všetky zvýhodnenia a bonusy nájdete v danom formulári.

Ak ste si vybrali vhodnú alternatívu, tak o ňu môžete ihneď požiadaťVybrali ste si cez PZP kalkulačku?

Kalkulačka PZP neslúži len pre výpočet. Priamo v ňom môžete o nejakú ponuku aj požiadať, a to jednoduchým klikom na ňu. Vzápätí vám na obrazovke vyskočí jedno okno, kde je potrebné zadať ešte nejaké informácie, aby vaša žiadosť bola kompletná. Na mailovú adresu vám bude zaslaný potvrdzujúci mail, ktorý bude obsahovať údaje na zaplatenie, návrh zmluvy s jej podmienkami, ale aj dočasnú bielu kartu. Jej platnosť je 30 dní, teda do tejto doby je nutné zaplatiť poistné. V prípade nerešpektovania tohto limitu sa vaša žiadosť automaticky ruší. Ak však zaplatíte včas, na domácej adrese môžete čoskoro očakávať obálku s originál bielou a zelenou kartou, ktorých platnosť je stanovená na takú dobu, na akú ste toto poistenie uzatvorili. Nezabudnite si dobu platnosti týchto kartičiek pravidelne kontrolovať, aby ste sa nedostali do nepríjemných situácii s Policajným zborom SR.

Dúfame, že všetky informácie vám boli užitočné. Ak by ste sa možno chceli dozvedieť aj niečo iné, PZP kalkulačka je spracovaná aj v iných článkoch na tejto stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *