Najlacnejšie PZP

najlacnejšie PZP

Koľko informácií máte o rôznych druhoch poistenia a o špeciálnych ponukách ako získať najlacnejšie PZP? Zisťovali ste si to osobne v poisťovniach? Alebo vám niekto podal informácie z druhej ruky? Nech je to akokoľvek, na tejto stránke vám povieme konkrétne a pravdivé informácie o rôznych ponukách, ale aj o tom, kde zohnať najvýhodnejšie poistenie vôbec. V článku je odkaz na najlacnejšie povinné poistenie auta s porovnávačom rôznych poisťovní.

Zákonné poistenie na auto, ale aj na iné dopravné prostriedky je povinný uzavrieť každý, kto vlastní a používa dané vozidlo. Nevzťahuje sa len na autá, ale aj na motorky, prípojné vozidlá a dodávky. To znamená na motorové, ale aj nemotorové vozidlá, ktoré majú povinnosť byť označené evidenčným číslom, no aj na niektoré neoznačené vozidlá, akými môžu byť niektoré poľnohospodárske stroje alebo vysokozdvižný vozík. Celkovo ide o vozidlá, ktoré potrebujú mať na svoje legálne fungovanie platný technický preukaz.

Prečo je nutné uzatvoriť zákonné poistenie?

Prečo by ste najlacnejšie PZP nemali zanedbať? Je to z toho dôvodu, lebo jeho nerešpektovanie sa pokutuje veľmi vysoko. Niektorí by si pokutu nemohli dovoliť zaplatiť jednorazovo, pretože v prípade kontroly vozidla a zistenia, že nemá uzatvorené zákonné poistenie, sa takéto pokuty pohybujú až v niekoľkých stovkách eur.

To znamená, že jedna pokuta môže presiahnuť až niekoľkonásobok poistenia. Horšie by však bolo, kebyže s nepoisteným vozidlom spôsobíte dopravnú nehodu s viacerými účastníkmi. Okrem škody spôsobenej ostatným účastníkom, budete musieť zaplatiť aj vysokú pokutu, ktorá môže byť aj niekoľko miliónová. Takže, ak ste sa uvažovali tomuto poisteniu vyhnúť, možno ste si to aj práve rozmysleli. Čo vám aj odporúčame.

Najlacnejšie PZP na auto

Ak sa vám zdajú ceny za poistenie prehnané, veríme vám. Je to hlavne preto, že hľadáte na zlej adrese. Táto stránka spolupracuje s viacerými poisťovňami a práve z tohto dôvodu skutočne to najlacnejšie objavíte práve na nej. Treba dodať, že na danej stránke si nemusíte poistiť len auto, ale aj motocykel, prípojné vozidlo alebo dodávku do 3,5 tony. Princípom je porovnanie ponúk.

Najlacnejšie PZP nájdete ihneďPorovnanie najlacnejšieho PZP online

Myslíme, že vám nemusíme vysvetľovať, čo to porovnanie je. Každému snáď došlo, že ide o jednotlivé ponuky poistenia s cenovým ohodnotením. Rozdiel je však tom, či využívate porovnanie online alebo osobne. Osobná cesta je o niečo resp. oveľa zdĺhavejšia. To, či je to viac alebo menej závisí od vášho vnímania vecí. Ak sa vám zdá niekoľko hodín, prípadne dní veľa, v tom prípade využite porovnanie najlacnejšieho PZP online. Táto forma zisťovania  je rýchlejšia, osobnejšia a lacnejšia. Internet ušetrí váš čas až niekoľkonásobne. Namiesto hodín či dní strávených v poisťovniach, a to zisťovaním jednotlivých ponúk môžete vaše porovnanie získať cez vyššie zmienenú stránku, a to do 10 minút.

Hlavným princípom porovnania PZP online je, aby ste zistili, ktoré je to najlacnejšie a najvýhodnejšie. Po otvorení stránky je potrebné vypísať formulár alebo si môžete naštudovať iné články o tejto téme. Po vypísaní formulára údaje odošlite a do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia výsledky porovnania. Toto porovnanie poistenia bude obsahovať všetky cenové ponuky práve na váš typ vozidla. Budú usporiadané chronologicky a prehľadne. Okrem toho si môžete konkrétnejšie naštudovať, čo ktorá ponuka obnáša. Ak ste si nejakú ponuku vybrali, stačí, ak na ňu kliknite. Nasledujúcim krokom bude dopísať niektoré údaje a potom sa už môžete tešiť z novej zákonnej poistky na vaše vozidlo.

Aké údaje vyplniť ak chcete získať najlacnejšie PZP

Čo je potrebné do formulára o porovnanie vypísať? V prvom rade údaje o vozidle, ktoré nájdete aj v technickom preukaze vozidla, ktorého cenu PZP chcete vypočítať. Ide napríklad o:

 • najväčšiu prípustnú hmotnosť vozidla,
 • prevádzkovú hmotnosť vozidla,
 • výkon a objem motora,
 • typ paliva,
 • model a továrenská značka vozidla,
 • ale aj iné údaje.

Okrem toho je potrebné zadať aj údaje o majiteľovi vozidla, ktoré chcete poistiť. Napríklad:

 • dátum narodenia,
 • informácie o vodičskom preukaze,
 • či ste niekedy spôsobili nehodovú udalosť,
 • ako dlho ste v bezškodovom stave,
 • ale aj iné informácie.

Takisto môže získanie najlacnejšieho PZP poistenia ovplyvniť aj iné informácie, ako napríklad:

 • či máte dieťa do 15 rokov,
 • či máte otvorený účet v OTP banke,
 • či platíte iný druh poistenia
 • alebo napríklad aj to, po akú dobu chcete poistenie splácať.

V prípade, že v súčasnosti už máte poistenie, tak je ho potrebné vypovedať. To môžete týmto vzorom výpovede.

Vybrané najlacnejšie PZP, požiadané, čo ďalej?

Po požiadaní o najlacnejšie PZP, vypísaní mailovej a domácej adresy si otvorte váš mail, v ktorom nájdete údaje na zaplatenie poistného, návrh zmluvy, zmluvné podmienky a dočasnú bielu kartu. Nezabudnite poistné zaplatiť do 30 dní, pretože po tejto lehote vám zanikne nielen poistenie, o ktoré ste požiadali, ale aj dočasná biela karta.

Po uhradení platby môžete v najbližšej dobe vo vašej poštovej schránke očakávať originál bielu a zelenú kartu, ktoré musíte nosiť pri každom používaní vozidla, pretože ich treba predložiť pri každej kontrole vozidla. Ináč by ste museli zaplatiť nemalú pokutu. Nezabudnite si dátum konca poistenia nosiť v hlave, aby sa nestalo, že tento dátum prešvihnete a budete pokutovaný za neplatné povinné zmluvné poistenie.

Ak by ste chceli vedieť o zákonnom poistení čosi viac, môžete sa obrátiť aj na túto stránku – http://www.thestreet.com/story/13505303/1/why-buying-bare-bones-auto-insurance-is-a-trap.html .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *